Mini Cooper S
Mini Cooper S

Bīna MINI

Klasiskais MINI ir mazizmēra neliels ekonomisks auto, ko ražoja British Motor Corparation(BMC) ražots no 1959 gada līdz 2000 gadam, līdz to pārņēma BMW un sāka ražot “jauno” Mini. Klasiskais Mini tiek uzskatīts par vienu no Britu 60-to gadu ikonām.

Mini Cooper S

Ražošanas gads un vieta:: 1998, Lielbritānija

VIN numurs: HBJ8L40223

Dzinējs: 4 cilindri, 1.3 liter, 135 HP benzīns, ūdensdzese

Maksimālais ātrums: 180km/h

Nu, jau laikmetīgais Mini ir kulta auto, kas tiek uzskatīts ne tikai par pievilcīgu braucamo, bet arī par britu popkultūras auto ikonuAuto dizainera sera Aleka Issigionisa mērķis bija pilnīgi citāds viņš gribēja radīt mazu, lētu un funkcionālu auto ar vislielāko iespējamo salona izmēru tā pasažieriem, pēc iespējas zemāko  degvielas patēriņu un zemu cenu. Apvienojot šķērsām novietoto motora konstrukciju ar priekšējo riteņu piedziņu, viņam izdevās sasniegt virsbūvē 80% pasažieru un bagāžas vietu. 1999. gadā Bīna Mini tika atzīts par 20. gadsimta otro ietekmīgāko auto pēc Ford T. Klasiskais MINI tika ražots līdz 2000.gadam.  Minī dzīves ciklā tika izlaiztas septiņas (!) modeļu paaudzes un saražotas 5'387'862 automašīnas. 

Mūsu Mini Cooper ir aprīkots ar pēdējās paudzes  dzinēju, protams, ar ievērojamiem uzlabojumiem. 1998. gadā šis automobilis tika piegādāts Vācijas tirgum, 2010. gadā tas nonāca Nīderlandē,un kopš 2016. gada tas atrodas Latvijā. Mini Cooper Brooklands modifikācija tikai saražota 600 eksemlāros. Saglabājot oriģinālo modeļa izskatu, mēs esam uzlabojuši  ar sportiskās gaitas īpašības. Automobilim ir regulējami amortizatori, sporta aprīkojuma paka ar 13 x 6 collu diskiem, papildu priekšējiem lukturiem utt. Dzinēja pārbūvēizmantojot tā gadagājuma dzinēja detaļas, dzinēja jaudu jaudu esam palielinājuši līdz  130zs. Tieši tamdēļ mūsu Mini Cooper S ir biežs Bikernieku trases viesis.

Skaņa braucot:

Mini Cooper S remonta rokasgrāmatas:

Citas automašīnas