Cilvēki, kas radīja Porsche Boxter...

Cilvēki, kas radīja Porsche Boxter...

1948. gadā tika rādīts pirmais Porsche 356 "Nr. 1 "Roadster", ar sporta dzinējam pienācīgu dzinēja novietojumu, un 1950. gados tika radīti 550 un 718 modeļi. Un šobrīd Porsche Boxster jau ir sasniedzis 25 gadu jubileju.

Porsche Boxter

Izkļūt no krīzes ar izcilu ideju

1990. gadu sākumā bija ļoti ekonomiski grūts periods Porsche AG . Pārdošanas rādītāju kritums - daļēji saistīts ar ASV dolāra vērtības kritumu - un nesamērīgi augstām ražošanas izmaksām četrām tehniski ļoti atšķirīgām produktu līnijām, 911, 944, 968 un 928. Bija nojauta, ka sporta automobiļu ražotājs tuvojas nopietnām nepatikšanām. Kādu brīdi virmoja iespēja pardot uzņēmumu kādam lielākam automobiļu ražotājam. Bet pateicoties jaunradītajam Porsche Boxster modelim 1996. gadā iezīmēja pagrieziena punktu uzņēmuma liktenī. Atgriežoties pie vidus dzinēja novietojuma roadstera, ne tikai atvēra jaunu tirgus segmentu , bet arī piesaistīja ievērojami jaunāku klientu grupu, pateicoties arī zemākai cenai(zem 911 cenas).

"Ideja izveidot papildu produktu līniju no jaunā 911 komponentiem, Boxter garantētu savu tirgus nišu" Horst Marcharts

" Mēs neuzskatījām, ka četru sēdvietu 989. modelis, kas tika izstrādāts tajā laikā, glābtu mūs no mūsu sarežģītās finansiālās situācijas, jo sagaidāmie pārdošanas rādītāji būtu pārāk zemi uzņēmumam un dīleriem, un 989. modelis neļaut dalīt detaļas ar 911 modeļa sēriju "saka Marcharts, atceroties prezentāciju akcionāriem." Ideja bija izveidot papildu produktu līniju, kas būtu līdzīga koncepcija un dalītu detaļas ar jauno 911.  Turklāt jaunajās automašīnas cenai būtu jābūt zem 911 cenas un pievilcīgākai jaunākiem klientiem. Koncepciju tirgus pieņēma. "

Marcharta Roadster koncepcija vairāk izmantoja kopējo rezerves detaļu principu. Rezultātā pirmais 986 paaudzes boxster izmantoja priekšējo modeļu  komponentus no 996 911 paaudzes, kas tika uzsākta 1997. gadā. Mērķis tika sasniegts: zemākas ražošanas un projektēšanas izmaksas gan produktu līnijām, gan ražošanai.

"Mēs esam izvirzījuši mērķi, lai samazinātu izmaksas visā uzņēmumā," turpina Marcharts. "Mēs vēlējāmies samazināt jauno automobiļu ražošanas izmaksas par 30 procentiem, kas bija iespējams, cita starpā, izmantojot vienotu auto kencepciju. Lai to saprastu, mēs izveidojām attīstības komandas, kas vienlaicīgi bija atbildīgas par divu modeļu izstrādi. "

Informācija no Porsche.com

Porsche Boxter

Porsche Boxter

Porsche Boxter vēsture:

Jey Leno: Porsche Boxter 25 gadi:

Citi raksti