Porsche Boxster (1996-2004)

Porsche Boxster (1996-2004)

Ikviens brauciens ar Boxter ir piedzīvojums.
Līdz 1996.gadam Porsche asocējās galvenokārt ar - 911. Biļete uz Porsche pasauli maksāja ap 60 tūkstošiem latu. Tad parādījās Boxster, un viss piepeši izmainījās. Porsche varēja iegādāties par teju pusi no iepriekš minmētās cenas. Tie, kas noniecina Boxster kā nepilnvērtīgu Porsche, vai apgalvo, ka tas nebūt nav labs, nesaprot, ko runā.

BoxterPlusi: Perfekta vadamība. Bauda braukt. Pieejamāks salīdzinot ar 911 (996)

Mīnusi: Varētu būt atrāks. Iespējamais apkārtējo viedoklis, ka tā ir vienkārši Porsche "mazturīgajiem", kas nevar atļauties 911

Boxter nav nepieciešama īpaša iepazīstināšana. Īsumā tas skanētu tā: Divvietīgs roadsters, kas sniedz baudu gan ikdienā, gan arī trasē... Sporta auto gēns jau no sākuma, Boxter tika radīts, kad Porsche atradās diezgan smagā ekonomiskā situācija un, lai labotu situāciju bija jārada kaut kas jauns, kas ražošanā dalītu detaļas ar citiem Porsche modeļiem.

Kā lietots auto, tas ir gandrīz perfekts - ar elpu aizraujošu vadāmību un labu tālākpārdošanas vērtību, turklāt tas ir komfortabls un uzticams. Vadāmības un dinamikas ziņā Porsche Boxster kļuva par etalonu savā klasē. Turklāt tas ir nepārspējams ne tikai trasē, bet arī ikdienā. Tas ir gana praktisks, bagāžnieks savā ziņā ir gana ietilpīgs, un jumts nolaižās tikai 12 sekundēs. Vairāki auto vienā. Ko vēl var vēlēties?   

Modifikācijas

Sākotnēji Boxter bija pieejams ar 2,5 litru dzinējs, kas vēlāk tika palielināts līdz 2,7 litriem - nu jau iegūstot 220 ZS. Vēlāk parādījās arī 3,2 litru versija ar 258 ZS jaudu, un tas jau bija ar burtiņu S. Tas tika komplektēts ar sešpakāpju pārnesumkārbu un jaudīgākām bremzēm, kā arī virkni citu elementu, lai attaisnotu par apmēram 6 tūkstošiem EUR lielāko cenu.

Salons

Nedaudz vemodīgs ar apaļīgām formām, kas aizgūts no 996 modeļa 911, bet savas funkcijas pildīja. Sportiskie sēdekļi pietiekami ērti un stingrākām malām, kas labi notur sēdeklī. Gana ērts gan ar paceltu jumtu, gan nolaizts jumts ar vēja deflektoru sniedz patīkamu braukšanas komfortu. Porsche ierastie apaļie mērinstrumenti. Savā zīņā gana ietilpīgi bagāžas nodalījumi ar kopējo tilpumu 260 ltr.

Boxter

Boxter

Boxter

Uzturēšanas izmaksas un "slimības".

Protams, ka ļoti lēts Boxster - neeksistē. Ja jums tiek piedāvāts auto ar  defektiem, labāk aizmirstiet par to un meklējiet citu. Liela problēmas sagādā nekvalitatīvi saremontētie auto pēc avārijām. Ūdens tecēšana gar nolaižamo jumtu, atšķirīgs krāsojums kā arī citas novirzes ir pamats pārdomām, vai pirkt konkrēto modeli.

Vairāk par pašreizējo tirgus vērtību uz doto brīdi var iepazīties portālā: Classic.com

Boxter

Boxter

Citi raksti