10 lietas pirms nolieciet savu klasisko auto ziemas miegā...

10 lietas pirms nolieciet savu klasisko auto ziemas miegā...

Ja būtu iespējams, neviens no mums neliktu ziemas miegā savu klasisko auto vai motaciklu. Kurš gan negrib braukt, klausīties motoru skaņā, turpināt pārslēgt ātrumus? Diemžēl agri vai vēlu ziema atnāk. Un līdz ar ziemu atnāk slapjš laiks, sāls kaisītāji, ledus, un mēs noliekam savas rotaļlietas līdz nākamajai sezonai. Tamdēļ, ir pāris svarīgas lietas par kurām nedrīkst piemirst pirms noliekat savu auto vai motociklu ziemas miegā...

1. Nomazgājiet auto

Runājot par automašīnu uzglabāšanas padomiem, viens no svarīgākajiem noteikumiem ir tīrs auto. Putnu “pļakas”, netīrumi un mušas var būt skābi saturošas un lēnām bojāt krāsu un hroma detaļas, tāpēc auto vēlams rūpīgi nomazgāt, nopulēt un ievasko. Izmazgājiet riteņu arkas un ritošo daļu, un, ja ir iespējams, pēc mazgāšanas, izmantojiet gaisa kompresoru, lai nopūstu izveidojušās ūdens lodītes. Mazgāšanas procesa laikā ūdens var palikt durvju spraugās, ap gumijas blīvēm, apmalēm un spoguļu apdari, tāpēc būtu labi pārbaudīt vai augstāk minētās vietas ir sausas, ja nepieciešams, izmantojiet mikrošķiedras drānu, lai nosusinātu virsmas. Paturot prātā Covid-19 vīrusu, automašīnas salona tīrīšanai izmantojiet antibakteriālas salvetes, galvenokārt uz stūri, mērinstrumentu paneli, drošības jostām, logu pacēlāju un durvju rokturiem.

2. Samaziniet “mikimausu” interesi par auto

Vienmēr, pārbaudiet vai auto nav palikuši kādi pārtikas produktus vai saldumi, jo ja neatradīsiet Jūs, izsalcis grauzējs tos noteikti atradīs.  Peles uz žurkas labprāt var pamēģināt pamieloties ar vadu izolācijas apvalkiem un gaisa filtru, utt.

3. Kontrolējiet mitrumu

Ja jautāsiet pieredzējušiem auto entuziastiem padomu par automašīnas uzglabāšanu, viņš noteikti pieminēs, ka mitrums ir “neredzams” auto ienaidnieks. Lai cīnītos ar mitrumu, glabāšanas vietā ir jānodrošina laba ventilācija. Automašīnu uzglabāšanai iesaka nodrošināt 55% relatīvo mitrumu. Apsveriet iespēju izmantot mitrumu absorbējošos iepakojumus vai trauku ar dzeramo sodu salonā, lai tie absorbētu mitrumu un nedaudz atvērot logu, lai novērstu kondensāta veidošanos vai pelējuma smaku. Ja jūsu klasiskajam auto ir mīksts jumts, neatlociet to, jo tā ir ideāla vide pelējuma rašanās vieta. Ja izmantojat automašīnas pārsegu, pārliecinieties, ka tas ir viegls, elpojošs un, vēlams, pielāgots jūsu automašīnai, un pietiekami elastīgs, lai tas cieši pieguļ auto.

Photo: Hagerty / Don Rutt

4. Piepumpējiet riepas

Ja, auto netiek kustināts, tas laika gaitā kaitē riepām, bet ir divi vienkāršākie veidi, kā novērst tā dēvēto riepu deformācijas veidošanos, jo auto stāvot riepa deformējas un pavasarī uzsākot sezonu, riepas vairs nav apaļas un parādās riepu vibrācija. Vienkāršākais ir piepumpēt riepas līdz maksimālajam ieteicamajam gaisa spiedienam.(parasti tas ir ap 3 bar) Alternatīva, paceliet automašīnu ar domkratu un novietojiet uz “āžiem”, lai riepas nesaskartos pie zemes, noņemot svara spiedienu no riepām.

5. Nenovelciet rokas bremzi!!!

Tas, protams, ir pretrunā ar jūsu instinktiem, bet, atstājot novilktu rokas bremzi, bremžu kluču kluči var “pielipt” bremžu diskiem. Ja nepieciešams Izmantojiet riteņu paliktņus, lai novērstu ripošanas iespēju, un drošibas pēc, atstājiet automašīnu pārnesumā.

6. Nomainiet dzinēja eļļu

Tas, iespējams, ir vissvarīgākais uzdevums, kas būtu jāveic pirms auto aiziet ziemas guļā. Regulāri, lietojot, auto vasaras sezonā, netīrumi, kas uzkrājas eļļā kā degvielas sadegšanas blakusprodukts, tiek izvadīti no dzinēja, bet, ziemas guļas laikā tie paliek dzinējā, tādā veidā veicinot iespējamo koroziju. Tamdēļ, nomainiet eļļu un eļļas filtru, pārbaudiet līmeni un pēc tam uz īsu brīdi iedarbiniet dzinēju, lai svaigā eļļa ieeļļotu dzinēju.

Apskatiet eļļas mūsu GoClassic.eu veikalā. 

7. Uzpildiet bāku un pievienojiet degvielas piedevas vai atstājiet to tukšu

Šī ir tēma, kas vienmēr raisa diskusijas entuziastu vidū. Daži saka, ka vislabāk ir uzpildīt tvertni, lai samazinātu kondensāta veidošanos, un pievienot stabilizējošās piedevas, kas palīdzēs novērst koroziju, oksidēšanos un uzturēt degvielu labā kvalitātē. Citi, iesaka atstāt tvertni gandrīz tukšu, un uzsākt jauno sezonu ar svaigas degvielas uzpildi.

Ja, izmantosiet piedevu, iesakam Classic Valvemaster.

Photo: Hagerty / Sandon Voelker

8. Atvienojiet vai uzlādējiet akumulatoru

Akumulators laika gaitā dabiski izlādējas. Vienkāršākais risinājums ir atvienot akumulatora masas “klemmi”. Otrs variants ir pievienot akumulatorā viedo lādējamo, kas visu ziemu sekos un veiks nepieciešamo akumulatora uzlādi.

9. Eļļošanas punkti un antifrīzs

Konkrētus smērvielas punktus skatiet automašīnas ražotāja rokasgrāmatā vai remonta rokasgrāmatā. Parasti tie ir stūres komponenti, piekares/lāgu atsperu elementi un lodveida balsti(“uporas”). Durvju gumijas blīves vēlams apstrādāt ar silikona smērvielu, lai palīdzētu saglabāt to blīvējuma īpašības un ieeļļot slēdzenes. Svarīgi ir arī, pārbaudīt dzesēšanas šķidruma līmeni, sala izturību, nepieciešamības gadījumā veikt tā nomaiņu. 

Castrol smērvielas un 4Life dzesēšanas šķidrums GoClassic.eu veikalā.

10. Paceliet stikla tīrītāju slotiņas

Kā pēdējais, padoms, automašīnu uzglabāšanā ir visvienkāršākais! Paceliet stikla tīrītāju slotiņas. Gumijai ir tendence ieņemt stikla formu. Atstājot slotiņas nolaistas uz stikla gumija īpašības pasliktināsies un laika gaitā kļūs nederīgas. Ir divi varianti: Vai nu paceliet tīrītājus uz augšu, vai arī ievietojiet auduma gabalu vai papīru, lai novērtu gumijas un stikla saskari.

Raksts tūlkots no Hagerty.co.uk

Citi raksti