Mini Cooper S Brooklands projekts

Mini Cooper S Brooklands projekts

Mūsu Mini Cooper ir aprīkots ar pēdējās paaudzes dzinēju, protams, ar nelieliem uzlabojumiem. 1998. gadā auto tika piegādāts Vācijas tirgum, 2010. gadā tas nonāca Nīderlandē un kopš 2016.gada atrodas Latvijā.

Mini Cooper S projekts:

Ražošanas gads un vieta:: 1998, Lielbritānija
Dzinējs: 4 cilindri, 1.3680 liter, 135 HP benzīns, ūdensdzese
Maksimālais ātrums: 180km/h
MūsuMiniCooperir aprīkots ar pēdējās paaudzes dzinēju, protams, ar nelieliem uzlabojumiem. 1998. gadā auto tika piegādāts Vācijas tirgum, 2010. gadā tas nonāca Nīderlandē un kopš 2016.gada atrodas Latvijā.
Mini Cooper S Brooklands modifikācija tika saražota 600 eksemplāros. Saglabājot orģinālo modeļa izskatu, mēs esam veikuši pāris uzlabojumus, lai iegūtu sportiskākas gaitas īpašības.
Auto ir aprīkots ar regulējamiem amortizatoriem, 13x6 collu diskiem, papildus priekšējiem miglas un tālās gaismas lukturiem. Dzinējam ir veiktas divas dzinēja pārbūves. Neliela piepilde: auto tika iegādāts ar domu uzbūvēt auto trases dienām un, protams, iegūt jaunu pieredzi auto pārbūvē. Jāpiemin, ka palielinot dzinēju jaudu vispirms auto tika aprīkots ar sporta disku bremzēm gan priekšā, gan aizmugurē.
Pirmās pārbūves mērķis bija palielināt dzinēja jaudu no 63 līdz 90zs. Tā kā dzinējam jau bija veikta pārbūve Omega virzuļi, niknāka sadales vārpsta, dzinēja galva ar lielākiem vārstiem un uzlabots Maniflow izplūdes kolektors ar Fletcher klusinātāju. Mums atlika eksperimentēt ar ieplūdes uzlabošanu. Mainot smidzinātājus nekādi nesanāca iegūt vienmērīgu degmaisījumu visiem cilindriem(vienam pa treknu otram par liesu), jo MPI dzinējām ieplūdes kolektors ar divām ieplūdēm neļāva panākt nepieciešamo rezultātu. Nonācām pie secinājuma pāriet uz angļu Specialist-Components ieplūdes kolektoru ar divām sprauslām un uzstādot regulējamu dzinēja vadības bloku, jo oriģinālais Motorola vadības bloks īpaši neļāva veikt vajadzīgos “apgreidus”. Gala rezultāts tika sasniegts, iegūstot, vēlamos 90+ zs.
 Mini MPI
Mini MPI
Kā jau puikām, kam patīk konstruktori un ķimerēties pa garāžu, iekrita acīs jau iepriekš pieminētā Specialist-Components S-Pack Rotrex Kompresors, kas spēlējoties ar skriemeļiem ļauj no mazā MINI dzinēja jau izspiest līdz pat 180zs. Mūsu gadījumā apmierinājāmies ar 135zs, kas jau MINI ir atliku likām. Nācās pāriet uz lielākām sprauslām, pārbūvēt un atgriezties pie klasiskā sānu radiātora novietojuma, lai atbrīvotu vietu jaunajām ieplūdes trubām, atrast vietu kompresora ēļļas traukam.
Mini MPI
Zs tika iegūti pietiekami, bet tā kā auto ir “īsais” vai “lēnais” tilts un tikai 4 robi, uzrāviens no vietas līdz 120-130 km/h ir pasakains, bet taisnēs pamainot pārnesuma skaitļus kārbai varētu trases laikus vēl uzlabo …    Šis tas, protams, jau ir padomā…

Citi raksti