Mickey Maus

Mickey Maus

1956. gada īpaši vieglā dizaina, kurā tika izmantots viens no sacīkšu rezerves 550tā auto — 550-098 ar nosaukumu "Mickey Maus".

1956. gada īpaši vieglā dizaina, kurā tika izmantots viens no sacīkšu rezerves 550tāauto — 550-098 ar nosaukumu "Mickey Maus", ar Ričardu fon Frankenbergu pie stūres tajā pašā gadā Avus trasē pēc smagas avārijas tika pārvērsts lūžņu kaudzē. Auto arī zināms kā Type 645, tas bija aizsākums jaunajam Type 718 Porsche ar īsāku riteņu bāzi un unikāli izmainītu piekari. Ar mazāku priekšas pārkari, jauna dizaina eļļas dzesētāju un pirmo reizi izmantota metināta magnija virsbūve padarīja to īpaši aerodinamisku. Avus traseklāta ar tumši sarkaniem bruģakmeņiem, trases ziemeļu līkumi bija bīstami pat pieredzējušiem braucējiem.

 1956. gada 16. septembrī fon Frankenbergs ar sacīkšu 9to numuru vadīja savu 645. tipa Spyder. Tuvojoties ziemeļu līkumam aizķēra ar 8to numuru braucošo Spyder, kuru vadīja fon Trips, rezultātā auto uzlidoja gaisā veicot vairākus kūleņus, par laimi Fon Frankenbergs gaisā tika izmests no auto. Ietriecoties akāciju krūmā un nokrītot starp sacīkšu Mercedes 300 SL uzliesmoja indīgā baltā magnija liesmās. Fon Trips pēc sadursmes turpināja sacīkstēs, bet fon Frankenbergam par laimi sacīkstes beidzās gūstot tikai nelielus savainojumus.

Auto gan tik ļoti nepaveicās…

Mickey MausMickey MausMickey MausMickey MausMickey MausMickey Maus

Avus circuit

Rakststs tūlkots no Type550.com

Citi raksti