Porsche 356 SL Coupé

Porsche 356 SL Coupé

Ferdinands Porše pēc leģendāro sporta automašīnu projektēšanas pirmskara periodā, (Mercedes SSK; Auto Union), bija pārcēlies uz dienvidiem no Vācijas uz nelielo Gmünd, Austrijā, lai uzsāktu sava sporta auto izstrādi.

1951 Porsche 356 SL Gmünd Coupé

Porsche 356 SL Coupé

Ferdinands Porše pēc leģendāro sporta automašīnu projektēšanas pirmskara periodā, (Mercedes SSK; Auto Union), bija pārcēlies uz dienvidiem no Vācijas uz nelielo Gmünd, Austrijā, lai uzsāktu sava sporta autoizstrādi.

Pirmais no radītajiem auto bija 356, kas tika izgatavots balstoties VW komponentiem. Tā kā tika izmantoti VW komponenti, dzinējs arī tika novietots auto aizmugurē.

Kopā ar Ervīnu Komendu(Erwin Komenda), Porsche radīja Gmünd Coupé tikai trīs mēnešu laikā. Pirmais Coupe tika pabeigts 1948. gada jūnijā un 1949. gada jau tika izgatavoti 40.

Gmünd kupejām bija alumīnija virsbūves, un to darbināja ar gaisa dzesētu bokser tipa četru cilindru dzinēju.

Vēlāl atgriežoties atpakaļ Cufenhauzenā (Zuffenhausen), virsbūvju ražošana tika uzticēta Reuter kompānijai, un alumīnijs tika aizstāts ar tēraudu.

Jau no paša sākuma, sacīkstēm bija piešķirts svarīgs faktors, lai gūtu atzinību Porsche auto markai. Auto testēšanas iespējas sacīkstēs un katru reizi pilnveidot sporta automobiļu tehnoloģijas smagos sacīkšu apstākļos. Dalība un panākumi auto sacīkstēs, piešķīra sporta auto tēlu un ar katru panākumu trasē papildināja Porsche fanu rindas. Rādot labus rezultātus trasē, Porsche 356 kļuva par sava veida trases slepeno ieroci daudzu sportistu rokās.

Tai laikā, nelielā vācu sporta automobiļu ražotājs, piesaistīja visas Pasaules uzmanībū, kad 1951. gadā Francijas auto importētājs Auguste Veuillet un viņa tautietis Edmond Mouche guva uzvaru 1,1 litru klasē sīvā konkurencē 24 stundu Le Mans sacīkstēs ar 356 SL.

SL apzīmēja nozīmē "super light"(super viegls) un norāda uz aerodinamiski optimizēto alumīnija virsbūvi ar pārsegtiem riteņiem. Degvielas tvertne zem priekšējā pārsega tika palielināta līdz 78 litriem, samazinātu nepieciešamās “pit stop” reizes.

356 SL vai "Alumīnija kanna" kā mehāniķi bija iesaukuši mazo sacīkšu auto ar 46 ZS četru cilindru dzinējs. Ar augstāk minētajām izmaiņām Coupé sasniedza maksimālo ātrumu 160 km /h, kas bija pietiekami, lai Veuillet / Mouche komanda ar vidējo ātrumu 118,36 km / h, pieveica 2,840,65 kilometrus, un kļūtu par uzvarētājiem savā klasē.

Mūsdienās ir saglabājušās aptuveni 30 no kopumā saražotajām 47 Gmund kupejām. Tikai 7 vai 8 no tām bija atstātas rūpnīcas sacīkšu komandā.

Porsche 356 SL Coupé

Auto tehniskie dati:

Gads:

1951

Dzinējs:

4 Cilindri Boksertipa

Tilpums:

1.086 ccm

ZS

46 PS/hp (34 kW)

Svars:

640 kg

Max ātrums:  

160 km/h/kph

Porsche 356 SL Coupé

Citi raksti